Jaunumi

04.02.2019

13. Latvijas atklātais čempionāts nosēšanās precizitātē ar paraplānu 2019 veiksmīgi noslēdzies. Rezultāti.


2.-3.februārī Stāmerienā uz Ludza ezera notika 13. Latvijas atklātais čempionāts nosēšanās precizitātē ar paraplānu 2019 un Latvijas PGA kausa 1.posms (FAI 2).

Piedalījās 26 piloti no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Sacensībās piedalījās rekordliels skaits dalībnieku sieviešu ieskaitē - 8. Pirmajā sacensību dienā tika aizvadīts viens treniņu lidojumu raunds un izspēlēti sacensību 2 raundi. 3.raundu nācās pārtraukt dēļ pastiprinātas snigšanas. Šī sacensību diena izcēlās ar īpaši sportiskiem lidošanas apstākļiem. Bet virkne pilotu tika ar uzdevumu galā ļoti veiksmīgi.

Otrajā sacensību dienā tika izlemts sacensības slēgt - atkusnis, kas bija padarījis nakts laikā ezeru par lielu ūdens vannu, liedza turpināt sacensības, jo tika atzīts par nedrošu sacensību lidojumiem.

Tiesnešu komanda bija uzdevumu augstumos - gan paši tiesneši, gan sacensību dalībnieki un organizatori, ļoti novērtēja tiesnešu augsto sniegumu.

Apsveicam 2019.gada Latvijas čempionus - kopvērtējumā: Lauris Pumpurs, sieviešu ieskaitē: Inese Šubēvica.

Organizatori izsaka vislielāko pateicību ikvienam - atbalstītājiem, pilotiem un tiesnešiem - par to, ka bija daļa no šī fantastiskā pasākuma. Pozitīva noskaņa, daudz pieredzes stāstu, emociju, jaunu zināšanu un lietderīgi pavadītas brīvdienas.

Nākamais Latvijas čempionāts jau atkal pēc gada! Bet tikmēr piloti aicināti piedalīties gan Latvijas PGA kausa posmos Latvijā, gan Ziemeļu un Austrumu Eiropas kausa posmos Lietuvā, Krievijā, Latvijā un Baltkrievijā, gan citās precizitātes sacensībās Eiropā un pasaulē.

Sacensību rezultāti - Latvijas PGA 1.posma ieskaitē [šeit], FAI ieskaitē [šeit].