Jaunumi

08.05.2019

Nedēļa precizitātes Krievijā :)


No 29. aprīļa līdz 5. maijam Latvijas piloti devās uz Volodarsku, Ļeņingradas apgabalā, Krievijā, kur piedalījās divās piezemēšanās precizitātes starptautiskās sacensībās (FAI 2 kategorija).

Sacensību dalībnieki ieradās no Latvijas, Francijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un, protams, arī no pašas Krievijas. Laika apstākļi abās sacensībās bija sportiski un tiešām izaicinoši. Dienas vidū gaiss bija turbulents, tādēļ nācās sacensības pārtraukt līdz vakaram, kad jau mierīgākos laika apstākļos varēja turpināt lidojumus.

Pirmajās sacensībās, Ņevas līgas pavasara kausā piedalījās 27 pilotu. Latvijas pilotu rezultāti:

Dāmu ieskaite:

2. vieta – Inese Šubēvica

6. vieta – Olga Zalāne

Kopvērtējums:

4. vieta – Vilnis Gailums

8. vieta – Andris Kuzmans

16. vieta – Inese Šubēvica

17. vieta – Mārtiņš Strazdiņš

25. vieta – Olga Zalāne

Komandu ieskaite (no 5 komandām)

3. vieta - Champions (apvienotā Baltijas valstu komanda, kurā piedalījās Inese Šubēvica)

4. vieta – Z-Pilots

 

Otrajās sacensībās, kas vienlaicīgi bija gan Krievijas čempionāts, gan "Brilliant Foot" kausa 2. posms, piedalījās 60 piloti. Uz sacensībām ieradās vieni no labākajiem savu valstu pilotiem, kas sacensības padarīja ļoti interesantas un intriģējošas līdz pat pēdējam lidojumam.

Dāmu ieskaite:

3. vieta – Olga Zalāne

4. vieta – Inese Šubēvica

Kopvērtējums:

15. vieta – Vilnis Gailums

19. vieta – Andris Kuzmans

23. vieta – Edijs Gašpuitis

33. vieta – Mārtiņš Strazdiņš

42. vieta – Olga Zalāne

46. vieta - Inese Šubēvica

Komandu ieskaite (no 14 komandām)

7. vieta – Z-Pilots

8. vieta – Z-Pilots II

         

Šis brauciens bija ļoti nozīmīgs Latvijas pilotiem. Tuvojas Pasaules čempionāts Serbijā, kas notiks rudenī un kopumā ilgs 11 dienas. Tik intensīvas un ilgstošas sacensības nav iespējams pieredzēt nevienā no FAI2 kategorijas sacensībām. Krievijā abas sacensības kopumā ilga 7 dienas, t.sk. treniņu dienas un atpūtas dienas. Tik garās sacensībās stabilam sniegumam vajadzīga fizikā un garīgā izturība. Gan laikapstākļi, gan arī sacensību „maratons” katram pilotam sniedza iespēju izvērtēt, kas jādara, lai pēc iespējas veiksmīgāk varētu startēt Serbijā, ja būs tāda iespēja.

Sacensībās piloti uzlaboja savus FAI reitingus, tas dod lielāku iespēju pretendēt uz vietu valstu izlasēs piezemēšanās precizitātes disciplīnā. Jāpiemin, ka abās sacensībās stabilus un vērā ņemamus rezultātus kopvērtējumā uzrādīja pilots Vilnis Gailums, mērķtiecīgi un stabili uzlabo savu sniegumu. Apsveicam!

Sacensības noritēja ģimeniskā, saliedētā un draudzīgā gaisotnē.  Pozitīvā un saviesīgā atmosfēra jau ir tradicionāla, to ir aicināts sajust ikviens, kam interesē paraplanierisma piezemēšanās precizitātes  sports.

Sacensības tiesāja FAI 1 kategorijas galvenā tiesnese no Latvijas - Inga Poļeņikova. Inga ar tiesnesi un pilotu Andri Pāži ir iekļauti tiesnešu komandā un rudenī dosies kopā tiesāt prestižās Pasaules čempionāta piezemēšanās precizitātes sacensības Serbijā.

Apsveicam visus Latvijas sportistus ar Latvijas vārda nešanu pasaulē un īpaši sveicam godalgoto vietu ieguvējus!

Paldies visiem, kas atbalstīja Latvijas komandu un bija kopā ar labām domām.

Oficiālie rezultāti pieejami šeit: https://lenoblcup.ru

Foto: Mārtiņš Strazdiņš, Andris Kuzmans