Jaunumi

17.02.2019

2019 PGA North-Eastern Europe Cup “Brilliant foot” 1st Stage


Paraplanierisms, 77 piloti, 1 mērķis :)

15. 02. – 17.02. Lietuvā norisinājās vērienīgas sacensības paraplanierisma piezemēšanās precizitātē „Trakai Open 2019”, kas vienlaicīgi bija gan Eiropas kausa 1. posms, gan Eiropas ziemeļaustrumu kausa „Brilliant foot” 1. posms. 77 piloti no 14 valstīm lidoja ar paraplānu, lai piezemētos mērķī ar maksimāli lielu precizitāti. Latviju pārstāvēja 3 komandas Z-Pilots, Z-Pilots II un Adrenalins.lv. Komanda Z‑Pilots Eiropas kausā 1. posmā izcīnīja 4. vietu.
 
Sacensībās tika pārbaudīta pilotu izturība. Piloti, kas ilgstoši turējās desmitniekā, varēja izkrist no labāko vidus pieļaujot vien dažu desmitu centimetru kļūdas. Sacensībā labākie piloti konstanti „lika” vien dažus centimetrus.
 
Uz sacensībām no Latvijas devās 11 piloti un 2 tiesneši. Labāko rezultātu uzrādīja Edijs Gašpuitis (10. Vieta). Sacensībās pirmo vietu ieguva Krievijas pilots Sergejs Suhoruchenko, kuram 7 raundu summā bija vien 12 cm kļūda – tātad vidējais rādītājs katram lidojumam 1,7 cm.
 
Dāmu konkurencē labāko rezultātus uzrādīja Laura Vaivode (7. vieta). Pirmo vietu ieguva Čehijas pilote Marketa Tomaskova, kas ir šobrīd līdere pasaules FAI reitingā starp dāmām.
 
Paraplanierisma piloti trenē precizitāti, tādējādi uzlabojot savas pilotāžas prasmes un spēju piezemēties sarežģītākos un mazākos laukumos. Pēc sacensībām piloti nolēmuši, ka, lai satrenētos, nepieciešams 100 lidojumu izaicinājums.
 
Info sagatavoja:
Irina Sietiņa
 

Rezultāti - šeit.