Jaunumi

10.08.2022

FunCup 2022 noslēdzies!


/Papildināts/ FunCup 2022 rezultāti - šeit.

 

7.augustā tika aizvadīts FunCup 2022. Šo sacensību formāts vēl bez lidošanas paredz ar paraplanierismu nosacīti saistītas aktivitātes. Ārpus lidojumiem mēģinājām noskaidrot pilotu precizitāti, attapību, spēju orientēties, izturību un zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā. Lidojuma formāts šogad atšķīrās ar to, ka bija definēts nepilnus 30km garš XC uzdevums un to vēlams bija veikt komandā.

Lielisku sniegumu šī pasākuma mērķu sasniegšanā rādīja Dzintars Slapjums, Jānis Grants un Uldis Vilisters, palīdzot saviem pāriniekiem veikt sekmīgus lidojumus. Vienīgais no jaunajiem pilotiem goalu ar BGD Adam sasniedza Kārlis Grants, līdz ar to viņš šajās sacensībās kopā ar pārinieku Uldi Vilisteru ieguva pirmo vietu!

Tālāko lidojumu veica Ivars Šļivka, par daudziem kilometriem pārspējot retrīva galējo robežu, bet nesasniedzot goalu. Attiecībā uz XC tāsku, tā ātruma sesiju visātrāk veica Mārtiņš Gode ar Niviuk Ikuma, attīstot vidējo ātrumu 40,2km/h.

Šo sacensību rezultāti pieejami mājaslapā paragliding.lv un pēc GAP2021 sistēmas iegūtie XC uzdevuma punkti gan paragliding.lv, gan civlcomps.com vietnē.

Sacensību lidojuma uzdevumi ļāva konkrētāk paraudzīties uz potenciālām problēmām, kas var rasties jaunam pilotam ierodoties sacensībās kā līdz šim nepieredzētā vidē. Līdz ar to jau zināmi nākamie soļi šādu probēmu rašanās riska mazināšanai. Cerēsim, ka šīs sacensības nesīs labumu paraplanierisma sportam ilgtermiņā un piesaistīs jaunus pilotus nākamajām XC kausa sezonām.

 Liels paldies pilotiem par atsaucību, vinčotājiem par iespēju tikt gaisā un visiem, kas piedalījās organizēšanā un veiksmīgā sacensību norisē.

Uz tikšanos tālos maršrutlidojumos!