Jaunumi

07.08.2019

XC Kausa 2019 sezona - noslēgusies :)


Ir noslēgusies septītā XC Kausa sezona, kurā izbaudījām kārtīgu sacensību garu - pirmo reizi sanāca izlidot 7 tāskus.

Priecē arī šī gada rekordlielais dalībnieku skaits - 55.  Ne mazāk priecē, ka beigās visi veseli, un inventārs arī ir kārtībā. Savu "odziņu" šogad noteikti piemeta labāko Lietuvas pilotu piedalīšanās, gaidīsim atkal!

Bet par visu pēc kārtas.

Sestajā posmā atkal baudījām skaistās Latgales ainavas, startējot Audriņos. Ļoti žēl, ka, iespējams, pēdējo reizi, jo lidlauku gatavojas ieņemt mūsu bruņotie spēki. Stabilā atmosfēra un pirmās dienas vējš nebija šķērslis, lai izlidotu divus interesantus tāskus. Katrā no tiem 3 piloti sasniedza golu, daudzi bija tam pavisam tuvu. Sevišķi episks, it īpaši tiem, kas to sasniedza, bija pēdējais finišs - vissvētākās Marijas katedrāle Aglonā!

Pēdējā sacensību dienā, lai arī aizlidojot tikai ar 5. mēģinājumu (!), savu šīs sezonas klasi kārtējo reizi apliecināja Arnis Gailis. Viņš atkal novinnēja posmu! Kad noskaidrojās, ka šoreiz nestartēs Arņa tuvākie sekotāji - lietuvieši, intriga par sezonas uzvarētāju faktiski izzuda, jo tikai milzīga neveiksme varētu liegt viņam paņemt kausu. Šādu kļūdu Arnis, kā redzams, nepieļāva, un viņa uzvara šogad ir vairāk nekā pārliecinoša. Apsveicam!

Posmā uz pjedestāla blakus Arnim vēl Ints Tomsons un Jānis Kucenko, urā!

Sezonas kopvērtējumā otrais - Ivars, kam pēdējā posmā izdevās apdzīt pērno čempionu Dmitriju.

Standard klases (EN A,B) spārnu vērtējumā sīvā cīņā triumfēja Andrejs, bet starp pilotēm atkal labākā - Ieva.

Varēja vēlēties nedaudz lielāku aktivitāti no jaunajiem pilotiem Rookie klasē, kur atzīmējams mūsu Jānis Zaržeckis ar 3. vietu. 

Loģiski, ka starp "rūkijiem" šogad dominēja vecie XC vilki no Lietuvas.

 

Tad nu "XC Kausa" 2019. gada sezonas kopvērtējums:

 

OPEN klase (55 dalībnieki)

1. Arnis Gailis                 3978

2. Ivars Šļivka                 2858

3. Dmitrijs Veidemans     2778

 

STANDARD klase (28 dalībnieki)

1. Andrejs Puķītis            2289

2. Ints Tomsons               1961

3. Jānis Mateuss             1842

 

ROOKIE klase (13 dalībnieki)

1. Paulius Jonaitis           2283

2. Antanas Jakucevičius  2113

3. Jānis Zaržeckis             754

 

Starp DĀMĀM (5 dalībnieces)

1. Ieva Zvirgzda                327

2. Karina Zaržecka           323

3. Diana Bogdanova         204

 

Ar piedalīšanos vismaz 5 tāskos, sekojoši 12 piloti ir nopelnījuši tiesības piedalīties vērtīgākās sacensību balvas -  500 EUR izlozē : Gunārs Frickauss, Arnis Gailis, Artis Kromanis, Jānis Kucenko, Jānis Mateuss, Aleksandrs Mihailovs, Normunds Pakulis, Andrejs Puķītis, Ivars Šļivka, Māris Vancāns, Dmitrijs Veidemans, Karina Zaržecka.

Izloze kopā ar apbalvošanu tradicionāli notiks kaut kad februārī - sezonas noslēguma pasākumā Cēsu "Laso". Par to tiks ziņots atsevišķi.

 

Un vēl nedaudz privāti. 

XC kauss, manuprāt, ir kļuvis par stabilu vērtību mūsu hobija aprindās, kas ir ne tikai sporta sacensības un lidošanas prasmju attīstīšanas veids, bet arī pasākums, kas saliedē pilotu saimi un pat jau sāk iziet ārpus valsts robežām. Ir  vēl daudz lietu, ko uzlabot, bet ir jau savs gandarījums arī. Noslēdzot pēdējo - 7. gadu pie šo sacensību stūres, gribu nosaukt cilvēkus, bez kuru nesavtīgas palīdzības šāda  XC kausa noteikti nebūtu - vispirms Valdi, Andreju, Gunāru, Normundu, Māri un Mišu. Manu Ilzi, protams! 

Arī Baibu, Kāsīšus, Baķu, Andri Pāži, Eindželi, D-pils Sergeju, Ievu Renkvicu, Gunāru Šmerliņu, Sabiles Ievu, ... ui, jūsu vēl ir tik daudz! 

Paldies it visiem, kas palīdzējuši, noteikti arī tiem, kas atbalstījuši morāli! Novēlu Artim ar komandu veiksmi un izdošanos nākošajās sezonās!

 

Ivars