Jaunumi

25.07.2019

Par Latvijas izlases dalību 10. Pasaules čempionātā nosēšanās precizitātē ar paraplānu Serbijā


Latvijas izlase ir kvalificējusies dalībai Pasaules čempionātā nosēšanās precizitātē ar paraplānu (PGA), kas 2019.gada septembrī notiks Serbijā!

Ceļš uz šīm sacensībām sākās jau 2016.gadā, kad Latvijas paraplānu piloti sāka nopietnāk pievērsties tieši lidošanas disciplīnai precizitātē, mērķtiecīgi trenēties un piedalīties FAI (Starptautiskā Aviācijas sporta federācija) 2.kategorijas sacensībās, kas dod iespēju iegūt kvalifikācijas reitinga punktus dalībai FAI 1.kategorijas sacensībās (Eiropas un Pasaules čempionāti).

 

Ik gadu Latvijas piloti piedalās vidēji 10 FAI 2.kategorijas sacensībās. Un ikreiz mājās tiek atvestas medaļas un reitinga punkti – vai tā ir Lietuva, Serbija, Rumānija, Krievija, Baltkrievija, Igaunija vai kāda cita sacensību norises valsts. Latvijas pilotu progress ir ļoti uzskatāms – dažu gadu laikā esam spējuši pakāpties līdz pat 15.vietai Pasaules valstu reitingā un daudzi Latvijas piloti individuālā vērtējumā ir Pasaules reitinga labāko 100 un pat 50 pilotu vidū no apmēram 2000 pilotiem.

 

Latvijas izlases sastāvā uz Serbiju dosies piloti no komandas "Z-pilots" - Edijs Gašpuitis, Andris Kuzmans, Olga Karūna, Vilnis Gailums, Mārtiņš Strazdiņš, Krisjanis Sietins un jaunākais Latvijas pilots, kas lidot sāka 3 gadus atpakaļ 13 gadu vecumā, Eriks Gailums.

 

Latvijā paraplanierisms nav Olimpiskais sporta veids un no valsts finansējumu sportisti ne dalībai sacensībās, ne sagatavošanās Pasaules čempionātam nesaņem. Latvijas karogs uz pjedestāla dažādās sacensībās tiek celts vien pateicoties pašu pilotu entuziasmam un neizmērojamai mīlestībai pret lidošanu un Latviju.

 

Arī Tu vari piedalīties, sajust piederības sajūtu šim pasākumam un atbalstīt sportistus!!

 

Atbalsti Latvijas PGA izlasi ceļā uz Pasaules čempionātu, iegādājoties tematiskus suvenīrus un pilotu sniegtos pakalpojumus vai ziedojot Latvijas Paraplanierisma Federācijai ar norādi - “Ziedojums Latvijas PGA izlasei”!

 

Biedrība "Latvijas Paraplanierisma Federācija"

Reģ. Nr.: 40008062282

Augusta Deglava iela 126-45,

Rīga, LV-1082

A/S SWEDBANK

LV77HABA0551012413176

 

https://www.facebook.com/pg/zpilots/shop/?ref=page_internal

 

Priecāsimies atbildēt uz visiem jautājumiem Whattsap 29viensviens6201

 

Visi iegūtie līdzekļi tiks novirzīti pilotu papildus intensīvai sagatavošanai (treniņiem) un dalības nodrošināšanai Pasaules čempionātā nosēšanās precizitātē ar paraplānu (ceļa un uzturēšanās izdevumu segšanai, tehniskajam atbalstam un formas tērpu iegādei). Kopējā nepieciešamā summa ir 15000.00 eur. Kopā mēs varam!

 

Pēc Pasaules čempionāta - visus atbalstītājus aicināsim uz AFTERPARTY – bilžu, stāstu un deju vakaru kolosālā kompānijā! Jau Oktobrī! Gaidīsim!