Jaunumi

13.02.2019

Kas ir un kam ir paredzēta IPPI karte / Jaunumi par integrēto IPPI


IPPI karte (International Pilot Proficiency Identification Card) ir Starptautiskā pilota prasmju (atbilstības) karte, ko FAI (Federation Aeronautique Internationale jeb Starptautiskā aviācijas sporta federācija vai citādi saukta - Starptautiskā Aeronautikas federācija) ieviesa 1992.gadā ar mērķi nodrošināt vienotu sistēmu pilotu prasmju / kvalifikācijas atzīšanai ikvienā valstī pasaulē.

IPPI karte dod iespēju jebkuras valsts pilotiem, instruktoriem, starta vietu turētājiem un citām iesaistītām personām noteikt Jūsu kvalifikāciju paraplanierisma sportā.
 
IPPI karte ir obligāta jebkuriem lidojumiem ārpus Latvijas teritorijas un tā ir derīga tikai kopā ar nacionālās valsts licenci tās derīguma termiņa laikā.
 
IPPI karte nenodrošina nekāda veida apdrošināšanu un nesedz nekādus zaudējumus, kas notikuši vai varētu notikt pilotam neievērojot lidošanas noteikumus un drošības prasības jebkurā valstī pasaulē, kur pilots izvēlējies lidot.
 
Lai atvieglotu Latvijas pilotu ikdienu, LPF ar 2019.gadu ir ieviesusi vienotu dokumentu – nacionālā licencē ir integrēta IPPI karte un šāds dokuments ir atbalstīts no FAI puses. Šajā sarakstā https://www.fai.org/page/recognition-and-use ir atrodamas valstis, kas oficiāli ir atzinušas IPPI kartes kā vienotu dokumentu pasaulē un to skaits ar katru gadu pieaug. Arī Latvija ir starp tām valstīm, kas arvien vairāk pārņem FAI normatīvos aktus un noteikumus, t.sk. iekļāvusies oficiāli IPPI sistēmā. Ņemot vērā, ka FAI pēdējos gados pastiprināti strādā pie IPPI karšu ieviešanas ikvienā pasaules valstī, pilotiem ir jāņem vērā, ka prasības uzrādīt IPPI karti lidošanas vietās tikai un vienīgi pieaugs.
 
Lai saņemtu jaunu IPPI karti, Latvijas pilotam turpmāk nekas papildus nav jādara, jo pagarinot pilota licenci, jūs saņemsiet jaunā parauga pilota licenci ar integrēto IPPI karti, kā arī turpmāk LPF iekasēs papildus maksu 10.00 EUR apmērā no pilota, lai segtu izmaksas, ko nosaka FAI un NAC IPPI karšu “uzturēšanai”.
 
Papildus informāciju par IPPI kartēm ikviens pilots var saņemt pie LPF prezidenta Normunda Pakuļa info@paragliding.lv vai sazinoties ar LPF pārstāvi FAI CIVL Inesi Šubēvicu subevica.inese@gmail.com.