Jaunumi

12.02.2019

LPF gada pasākums Laso 2019


Turpināt tradīcijas ir lieliski, tik pat lieliski ir tas, ka interese par šīm tradīcijām tikai pieaug. Šogad LPF sezonas noslēguma ballē piedalījās ap 70 cilvēku, kas svinīgā noskaņojumā sveica gada izcilniekus sportā. Dienas garumā, kā ierasts, norisinājās informatīvi izglītojošas aktivitātes.

Laura Vaivode un Raitis Zvejnieks stāstīja „Kas pie velna ir speedgliding”. Abi lidotāji ir vienīgie piloti, kas šobrīd praktizē speedgliding Latvijā. Galvenais secinājums: lai arī Latvijā kalnu nav,  prasmes var trenēt Jūrkalnē.
Pāris video - šeit un šeit.
 
Lauris Pumpurs izskaidroja Vol Bivuac būtību, riskus un romantiku. Stāsts bija gan interesants, gan izglītojošs, jo visi lidojumi tika ilustrēti ar 3d online vizualizācijas rīka ayvri.com palīdzību, treks - šeit.  Prezentācija - šeit.
 
Mārtiņš Sudārs uzstājās ar tēmu „Ar paraplānu apkārt pasaulei” un paplašināja pilotu zināšanas par to, kur vēl pasaulē, izņemot Jūrkalni un Himalajus, var palidot ar paraplānu. Pasaulē izrādās var lidot gandrīz visur, tomēr ir vietas, kur lidošana ir apgrūtināta un paraplānu labāk atstāt mājās. Prezentācijā Mārtiņš apkopoja savu personīgo pieredzi. Prezentāciju var atrast - šeit.
 
Pasākums turpinājās ar negadījumu analīzi un tās vidū notika lieta, kas kārtējo reizi parāda to, cik paraplanierisma pilotu komūna ir saliedēta. Ap 60 pilotu kopīgiem spēkiem sarūpēja dāvanu LPF prezidentam Normundam Pakulim, lai motivētu turpināt lidot pēc negadījuma Himalajos un izteiktu pateicību par ieguldīto darbu paraplanierisma sporta attīstībā. Secinājumi negadījumu analīzei nemainīgi: drošība pirmajā vietā, pilotiem jābūt modriem un, ja pamana riskus, par tiem ir jāziņo.
 
Pasākumu izdaiļoja „Pa krasta līniju” filmas pirmizrāde. Filmas skati bija ļoti krāšņi. Noskatieties filmu un redzēsiet paši. Paldies visiem projektā iesaistītajiem! Jūsu piepildītie sapņi iedvesmo!
 
Tradicionāli pasākums noslēdzās ar LPF gada pārskatu, jaunumiem un apbalvošanu. Īsumā: pilotu licezēm ir jauns dizains, tajā ir integrēta IPPI karte. LPF aicina iepazīties ar licenžu uzturēšanas un atjaunošanas noteikumiem. Tika apbalvoti šī gada sacensību uzvarētāji un rekordisti, to bija daudz un balvas bija foršas. Māris Vancāns, piemēram, laimēja 500 eur ekipējuma iegādei.
 
Pasākums kā ierasts ievilkās tik pat garš kā šis raksts. Neformālā daļa sākās tikai ap 23.00. Ko darīt? Sanākam vien reizi gadā. Tiekamies nākamajā ballē! Šogad vēlam pamēģināt ko jaunu, attīstīties un gūt baudu no katra lidojuma! Paldies visiem par uzstāšanos, Artim par uzņemšanu „Laso”, tiesnešiem par nesavtīgo darbu sacensībās un pilotiem par kopā būšanu!
 
Un vēlreiz, ĪPAŠAIS PREZIDENETA PALDIES par pilotu sagādāto AFIGENNA KRUTO PĀRSTEIGUMU. Šoks, pārsteigums un prieks par Jums :)
 
LPF