Jaunumi

09.10.2018

Noslēdzies Ziemeļu-Austrumu Eiropas kauss Precizitātē ar paraplāniem 2018 (FAI cat2)


5.-8.oktobrī Baltkrievijā tika aizvadīts BF kausa 4.posms un sveikti posma un kopvērtējuma labākie piloti.

Detalizēti visu posmu un kopvērtējuma rezultāti tiks publicēti www.brilliantfoot.eu, kur jaut tagad pieejami arī 2017.gada rezultāti. Latvija sevi ir veiksmīgi pieteikusi šajā iniciatīvā - virkne pjedestālu, izcils Latvijas tiesnešu darbs un atzinīgi novērtēta Latvijas dalība BF kausa padomē.

Priecāsimies par arvien jaunu pilotu dalību BF kausā 2019.gadā.

 Kas ir BF?

“Briljanta kāja” kauss ir klubu un federāciju pārstāvju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas (Kaļiņingrada un Sanktpēterburga) un Baltkrievijas FAI 2.kategorijas sacensību organizēšanas iniciatīva, kas izveidota 2017.gadā.

 BF mērķis ir veicināt precizitātes disciplīnas popularitāti reģionā, iesaistīt arvien vairāk pilotus (precizitāte ir ļoti labs spārna kontroles un dažādu lidošanas tehniku apgūšanas treniņš), kā arī organizēt mūsu reģionā FAI 2.kategorijas sacensības, lai celtu reģiona pilotu reitingu pasaulē.

 Par iepriekšējiem posmiem

2017.gadā tika aizvadīti 5 sacensību posmi – pa vienam katrā no BF dalības valstīm.

 Katra posma formāts ir nemainīgs – 5diena ir terniņu diena (viņčošana nav iekļauta dalības maksā), 6-7diena ir sacensību dienas (kas atkarīgs no laika apstākļiem – viena vai abas dienas, dalības maksa 50.00 eur). Maksimālais sacensību raundu skaits – 12. Lai sacensības tiktu ieskaitītas par notikušām ir jānotiek vismaz 2 raundiem. 

 2017.gadā kausa kopvērtējumā piedalījās 79 piloti (no tām 8 meitenes). Šī gada rezultāti vēl tiek apkopoti, bet paredzams, ko piedalījušos pilotus skaits būs lielāks.

 2017. un 2018.gadā kopumā BF posmos ir tikušas pārstāvētas 8 valstis, piloti vecumā no 13-67 gadiem (nu ļoti demokrātisks sporta veids).

 Nokļūšana uz/no sacensību vietu (ceļš, vīzas, ja nepieciešams), dzīvošana un ēšana (kas neietilpst dalības maksā) ir pilotu pašu izdevumi. Reizēm organizatori nodrošina dzīvošanu, pilnu ēdināšanu, karstus/aukstus dzērienus lidlaukā visas sacensību norises laikā, kādas piemiņas dāvanas, bet tas kļūst zināms tikai pirms sacensībām vai sacensību norises vietā un tiek īstenots organizatoru iespēju robežās.

 Pagājušajā gadā Latvijas piloti gan posmu kopējā ieskaitē, gan sieviešu ieskaitē, gan komandu vērtējumā, gan arī kopvērtējumā ir vairākkārt kāpuši uz pjedestāla un ar lepnumu zem Latvijas karoga iezīmējuši sevi precizitātes disciplīnā #LatvijaVar.

 2018.gadā notika 4 sacensību posmi – Lietuvā, Latvijā, Krievijā un Baltkrievijā. Un arī šogad Latvijas piloti ar lepnumu ir kāpuši uz pjedestāla gan kopējā ieskaitē posmos, gan sieviešu ieskaitē posmos, gan komandu vērtējumā posmos, gan kopvērtējumā sieviešu ieskaitē #LatvijaVar.

 Latvijas piloti ir pierādījuši, ka ar viņiem nedrīkst nerēķināties. Kam tas ir treniņu rezultāts, kam vienkārši pieredze, kam talants, kam labvēlīgi laika apstākļi vai veiksmīgi izvilkts starta numurs vai viss kopā. Bet pāri visam - prieks par lidošanu, jaunas draudzības un kopābūšana ar seniem draugiem. Bravo!

 Kas ir BF padome?

Lai BF varētu attīstīties, ir nepieciešams kāds, kas virza procesus. 2017.gadā ir izveidota BF padome, kurā ietilpst pa 1-2 pārstāvjiem no katras valsts. BF padome kopīgi plāno sacensību norises datumus, vienojas par minimāliem standartiem, kas jāievēro katram posma organizatoram, vienojas par kopvērtējuma rezultātu aprēķināšanas principiem, rūpējas par tiesnešu piesaisti un to kvalifikācijas celšanu, vienojas par sacensību vispārīgiem noteikumiem.

Latviju BF padomē pārstāv LPF pilnvarota persona - kluba “Adrenalīns” / biedrības “We Fly” pilote Inese Šubēvica (kas ir arī LPF pilnvarotā pārstāve FAI CIVL – Starptautiskās aviācijas federācijas Paraplānu precizitātes disciplīnas komiteja). Ja rodas kādi jautājumi par sacensību norisi, iespēju piedalīties, treniņu iespējām, sacensību noteikumiem, iespēju piedalīties sacensību tiesāšanā, vai jebkuriem citiem ar paraplānu precizitātes disciplīnu saistītiem jautājumiem Latvijā un pasaulē – droši sazinieties subevica.inese@gmail.com, +37129209607.

 Kas ir FAI reitings?

Ar ko Latvijas PGA kausa sacensības atšķiras no BF kausa sacensībām? Pirmkārt, ar to, ka BF posmi tiek organizēti tikai un vienīgi kā FAI cat2 sacensības. Lai iegūtu FAI reitinga punktus un perspektīvē tiesības startēt FAI cat1 (Eiropas un Pasaules čempionāti un Pasaules gaisa spēles (WAG-World Air Games)), pilotiem ir nepieciešams piedalīties FAI cat2 sacensībās. FAI piešķirtā kategorija sacensībām norāda uz to, ka sacensības tiek organizētas, notiek un rezultāti tiek apkopoti un paziņoti FAI atbilstoši FAI noteikumiem (uz precizitāti attiecas FAI noteikumi Section 7C). Visus FAI dokumetus Jūs varat atrast https://www.fai.org/civl-documents (angļu valodā) vai jautāt LPF pārstāvei FAI CIVL I.Šubēvicai.

 Sekot līdzi citiem FAI cat2 sacensību norises datumiem un laikiem ir iespējams www.fai.org > Events.

 FAI sacensību reitings veidojas no dažādiem kritērijiem, kā piemēram, pilotu skaits, pārstāvēto valstu skaitu, labākie rezultāti, u.c. Savukārt pilota pasaules reitings veidojas no 4 labāko sacensību reitinga punktu kopvērtējuma pēdējo 3 gadu laikā.

 Šobrīd Latvija pasaulē ieņem 21.vietu (15.vieta Eiropā) no 56 valstīm. Mūsu piloti ieņem augstus reitingus arī Eiropas un pasaules reitingos individuālajā ieskaitē  - 46.vieta kopvērtējumā Eiropā (85.vieta pasaulē) Edijs Gašpuitis, 18.vieta kopvērtējumā sievietēm Eiropā (49.vieta pasaulē) Inese Šubēvica. Reitingā šobrīd ir 127 sievietes Eiropā, 264 – pasaulē un 1048 piloti kopvērtējumā Eiropā un 2058 pasaulē. Latvija pasaules reitingā piedalās ar 31 pilotu.

 Lai pilots varētu veidot savu FAI reitingu ir jāizpilda daži priekšnosacījumi – jāpiedalās FAI cat2 un - ja iegūtas tādas tiesības-  FAI cat1 sacensībās, pirms tam jāsaņem FAI Sporting licence (sporta pilota licence), jāsaņem savs CIVL numurs. Šis ir ļoti nesāpīgs process par 20.00 eur gadā, ko var noformēt bez jebkādiem papildus eksāmeniem, sazinoties ar LPF info@paragliding.lv.

 Kā ikviens pilots var iesaistīties?

BF ir izveidots un uzturēts kā demokrātisks, draudzīgs un atvērts ikvienam pilotam sacensību formāts. BF family (kā BF regulārie piloti sevi mēdz saukt) ir atvērti ikvienam, kas izrāda interesi par precizitāti – jo vairāk pilotu piedalās, jo lielākas iespējas visiem. Ja tevi interesē precizitātes disciplīna un iespēja piedalīties sacensībās, protams, vienmēr var sazināties pa norādītiem kontaktiem. Papildus informāciju var iegūt arī pie LPF biedriem (Adrenalīns, Ultra, Wings, Gulbenes moto, Piloti.lv) vai sazinoties ar pirmo precizitātes komandu, kas ir izveidota Latvijā 2018.gadā – Zpilots (biedrība Piloti.lv – Krišjānis Sietiņš, Edijs Gašpuitis, Mārtiņš Strazdiņš un Olga Zalāne).

 Ko mēs varam sagaidīt no BF 2019?

Kā ierasts, sezonas noslēguma BF posmā notika arī BF padomes tikšanās un tika pieņemti lēmumi par jaunumiem 2019.gadā un kalendāru.

Daži pieturas punkti:

– 2019.gada sezonas kausa norises posmi: 15.-17.februāris Traķi (Lietuva), 3.-5.maijs Sanktpēterburga (Krievija), 28.-30.jūnijs (vieta tiks precizēta), Latvija un 4.-6.oktobris Gomeļa (Baltkrievija);

– komandu vērtējumam 2019.gadā varēs pieteikt komandu līdz 5 cilvēku sastāvā, no kuriem 3 labākie vērtējumi katrā raundā tiks ieskaitīti komandu vērtējumā posmā un kopvērtējumā. Komandu var pieteikt arī ar mazāku dalībnieku skaitu un to papildināt sezonas laikā, bet pilots, kas reiz ir iekļauts kādā komandā, sezonas laikā nevar mainīt komandu, savukārt, ja komandā ir 1 vai 2 cilvēki, tad par 2. un 3.pilotu vērtējumā tiek iekļauti maksimālais punktu skaits;

– tiesnešiem tiek nodrošināts minimums (dzīvošana, ēšana, darba apstākļi sacensību norises laikā, iespēja piedalīties tiesnešu semināros un saņemt apliecinājumus);

– 2019.gadā sacensību dalības maksā papildus jāiekļauj silta ēdienreize lidlaukā sacensību norises dienā un karsti dzērieni no rīta.

 Jau šobrīd zināms, ka 2019.gada sezonā tiks veidotas komandas no Latvijas dalībai BF 2019.gada sezonas sacensībās We Fly (sadarbībā ar Lietuvas un Igaunijas pilotiem un komandu Champions) – kontaktpersona Inese Šubēvica un Zpilots – kontaktpersona Krišjānis Sietiņš.

 Aicinām ikvienu pilotu piedalīties daudzveidīgās sacensībās – tās ir jaunas zināšanas, pieredze, pozitīvas emocijas un drošāka lidošana ikvienam – un precizitāte ir viena no ļoti demokārtiskām lidojumu ar paraplānu disciplīna.