Jaunumi

31.08.2018

“Z-Accuracy Cup 2018” - veiksīgi aizvadīts.


“Z-Accuracy Cup 2018”, Latvijas Paraplanierisma precizitātes kausa 3.posma Starptautiskās sacensības FAI II notika Jūrmalā, Vaivaru pludmalē, 24. - 26. augustā.

Kopvērtējuma rezultāti šeit/ Итоги здесь / Total score - here.

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 24. līdz 26. augustam, Jūrmalas debesis izkrāsoja paraplāni - Vaivaru pludmalē norisinājās paraplanierisma precizitātes piezemēšanās sacensības „Z-Accuracy Cup”. Sacensībās startēja 26 piloti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Francijas. Pirmo reizi paraplanierisma 70 gadus ilgajā vēsturē Eiropas līmeņa piezemēšanās precizitātes sacensības norisinājās Jūrmalā.

Paraplānus ievilka ar aktīvo vinču, tādēļ šim nolūkam tika ierobežota pludmale 400 m garumā, atstājot joslu pie jūras, kur pulcējās pasākuma apmeklētāji, līdz ar to pilotu startēšana un piezemēšanās elektroniskajā mērķī bija visiem labi saskatāma. Pasākumu visas sacensību dienas garumā apmeklēja ap 1000 cilvēku. Ņemot vērā, ka paraplāni tika pacelti 180 m augstumā, to lidojums bija vērojams no vairākām Jūrmalas pludmalēm.

Kopumā sacensību rezultāti ir ļoti iepriecinoši. Latvijas komanda „Z-Pilots I” izcīnīja pirmo vietu komandu ieskaitē, savukārt, kopvētējumā attiecīgi 2. un 3. vietu uz goda pjedestāla ieņēma Krišjānis Sietiņš un Edijs Gašpuitis. Pirmo vietu kopvērtējumā ieguva Jurius Jakovlevas no Lietuvas. Sieviešu konkurencē varam lepoties ar Inesi Šubēvicu no Latvijas, kura ieguva godpilno 2. vietu, atpaliekot tikai no 2013. gada pasaules čempiones, lietuvietes Jolantas Romanenko par 421 cm.

Cīņa par medaļām izvērtās spraiga. Katrs pilots izlidoja piecas reizes. Katru reizi pilotiem piezemējoties elektroniskajā mērķī, tiesneši mērīja piezemēšanās attālumu no mērķa centra, kas veidoja lidojuma rezultātu 0 – 500 cm.  Sacensībās katram centimetram bija nozīme - pirmo un otro vietu šķīra vien 4 cm.

Sacensībās pilotus un skatītājus izklaidēja AcroLineParagliding @Vlad pilotāžas triki ar dūmsveci. Neprofesionālam bija skaidrs, ka tas, ko darīja Vlads, ir daudzu treniņlidojumu rezultāts.

Sacensības Latvijas paraplanierisma vēsturē tiks ierakstītas arī ar to, ka pirmo reizi tika izpildīta piezemēšanās uz plosta Jūrmalā, ko veica pilote Laura Vaivode. Testa lidojums tika izpildīts veiksmīgi. Iepriekš šāds lidojums tika veikts akrobātikas sacensībās Salaspilī 2012. gadā.

Latvijā paraplanierisms kļūst arvien populārāks, lidošanas klubu skaits Latvijā pēdējos gados ir audzis. Pasākumā piedalījās pārstāvji no tādiem klubiem kā Ultra, Paraglidingistheway.com, Babītes aviolīnijas, Adrenalīns.lv un Z-pilots. Visos šajos klubos darbojas pieredzējuši piloti, kuri savā pulkā labprāt pieņem jaunus pilotus un veic lidojumus tandēmā visā Latvijā.

Pasākuma organizatori vēlas izteikt dziļu pateicību visiem, kas pielikuši roku sacensību tapšanas gaitā. Pateicoties pasākuma atbalstītājiem, paraplāns nu ir kļuvis arī par daļu no Jūrmalas. Paldies Jūrmalas domei par pludmales piešķiršanu šim pasākuma.

Mūs atbalsta: BTA, Memory Water, Blue Shock Race, Young Folks, Re:Cure, RESERVED, grāmatas „Kā gūt panākumus Latvijā?” autori Laura Vanaga-Mickēviča un Kārlis Ozols, NEMO kempings.